Z ŻYCIA WZIĘTE

WARSAW HOME EXPO 2019 - czyli targi wnętrz cz.1

Anna Molin
04 październik 2019

Warsaw Home Expo to jedne z największych targów w tej części Europy. Skupiają nie tylko topowe marki ale również gwiazdy światowego designu.

Chcecie zobaczyć krótką zapowiedź zapraszam do filmu:

Jakie trendy? Co nowego? Nad czym warto było się zatrzymać? Na pewno ten sezon wygrywają pastele i nawiązanie do natury. Kolory szare dostają nową nazwę jak "księżycowy szary" i stają się bardziej ciepłymi barwami. Nie brakuje odcieni cappuccino, wszelkich brązów i nadal modnej miedzi oraz wszelkich pastelowych różów, mięty czy błękitów. 

                                                                             

Można to było przede wszystkim zobaczyć na tapicerowanych meblach które oprócz bezpiecznych szarych czy ciemnych kolorów wyróżniały się na ekspozycjach oryginalnymi kolorami.

Odcienie ziemi przez khaki, brązy czy kolory karmelowe:

                                                                  

 

Na szczególną uwagę zasługują okładziny ścienne np. tapety, które stają się już swojego rodzaju dziełem sztuki. Coraz bardziej zaskakują i "robią nam wnętrze".

Na ścianach mogliśmy zobaczyć również ciekawe płytki czy naturalne kamienie to co będzie wyróżniać na pewno te ściany to ciekawa faktura, którą chce się aż dotknąć.

To co na pewno dało się zauważyć to struktury 3d wykorzystywane coraz częściej na meblach. Trzeba przyznać, że staje się to fajną formą ożywienia płaskiej powierzchni meblowej. 

 

Nie dało się też zauważyć pięknych luster, które zwracały naszą uwagę swoją albo prostota i praktycznością albo wręcz przeciwnie swoją awangardową formą. Tylko jak robić zdjęcie bez swojego odbicia? ;-) 

To co bez wątpienia zatrzymywało mój wzrok to sztuka, czy to były piękne wielkoformatowe obrazy malowane przez Panią Ewę, czy sztuka użytkowa w pięknej formie.

Nie zabraknie też dbałości o detal. Przez dobór uchwytów meblowych:

Czy przez dobór materiałów takich jak miła w dotyku skóra na frontach garderoby, wykorzystanie prętów budowlanych do mebla z półki premium, by nadać mu industrialny charakter, a może przez inne spojrzenie na ukrytą półkę.

Oczywiście nie zabrakło też odważnego, włoskiego QEEBOO

Targi obejmują kilka dużych hal i w jeden dzień ciężko wszystko zobaczyć. Też w jednym wpisie nie jestem w stanie pokazać Wam wszystkiego, dlatego zapraszam Was już na kolejne części, które pojawią się jeszcze w ten weekend   :-)

SPODOBAŁ CI SIĘ NASZ ARTYKUŁ? 

Udostępnij go znajomym :)

Podobne artykuły:

Warsaw Home Expo 2019 -cz.2

Jak oszczędzać z architektem wnętrz

Warsaw Home Expo 2019 -cz.3