PORADY
Home office , czyli domowe biuro
Anna Molin
25 marzec 2020

zdj. Pinterest
W dobie internetu i dzięki elastycznym formom zatrudnienia coraz więcej z nas może pracować z domu ...
A tym bardziej w obecnych czasach, gdzie jesteśmy do tego zmuszeni przez zagrożenie jakie nas spotkało. Oczywiście jest wiele usług i branż, które sobie na to nie mogą pozwolić, jednak Ci co mogą pracować z domu muszą znaleźć w swoich domach miejsce do pracy. Czy jest to proste? Niestety nie zawsze, dlatego postaram się dać Wam wskazówki co należy uwzględnić w aranżacji domowego biura.
Nie będę się skupiać jedynie na doraźnej aranżacji, ponieważ pewnie część z nas jest i tak samo zatrudniona, więc jest kowalem swojego losu, więc takiego miejsca potrzebuje na dłużej niż tylko na czas epidemii.
Oczywiście inaczej podejdziemy do tematu projektowania biura jako przestrzeni komercyjnej gdzie ważny jest wizerunek firmy, ponieważ to miejsce staje się wizytówką w oczach kontrahentów. W przypadku biura domowego musimy odpowiedzieć sobie na pytanie czy to miejsce będzie nam też służyć do przyjmowania kontrahentów (już w lepszych czasach) czy będzie tam przebywał tylko właściciel ( * i jego rodzina 😉 )
zdj. Pinterest
Wygoda i ergonomia - przede wszystkim
Tu często kierujemy się zasadą, że ma być ładnie. Jest to często wyodrębniona i zarazem integralna część naszego mieszkania, więc chcemy aby to miejsce było wpasowane stylistycznie w resztę pomieszczenia. Ponieważ często jest to praca siedząca, osobiście skupiłabym się na wygodzie i ergonomii. Co innego jeżeli siadamy do komputera na chwilę, ale jeżeli pracujemy kilka godzin a często w pracy na swoim przysłowiowe nadgodziny nie istnieją, dlatego wygodny fotel to podstawa. Kręgosłup mamy w końcu tylko jeden. Dlatego ważne jest aby fotel do pracy miał potrzebne atesty. Ważne jest aby można było poruszać się na nim, aby kręgosłup nie był w jednej pozycji. Ważna jest też blokada odchylenia i regulacja gór i dół. Przydatne też będzie regulacja podłokietników, co umożliwi nam wsuniecie się z fotelem pod blat biurka. Jeżeli praca przy komputerze nie jest pełno etatowa możemy już tu szaleć z designem 😉
Ważna jest też regulacja biurka, ponieważ niektóre zadania wymagają jej regulacje gór -dół lub zmianę kąta nachylenia blatu. Należy też pamiętać o miejscu na przechowywanie o tym wspominam również na końcu tekstu.
zdj. Pinterest
Kreatywność, koncentracja i spokój
Projektując przestrzeń domową pod biuro często trzeba ją dostosować do danej profesji. Czasami potrzebujemy miejsca w którym dobrze aby nam nikt nie przeszkadzam w pracy albo żebyśmy to my nie przeszkadzali domownikom. Dlatego jeżeli jest to możliwe musimy pomyśleć o wygłuszeniu takiego pomieszczenia. Często potrzebujemy nagrywać różne materiały czy muzykę w domu i potrzebujemy dobrej akustyki, dlatego trzeba zastosować materiały absorbujące dźwięki, miękkie i wygłuszające. To są już dość indywidualne potrzeby, dla większości z nas zbędne.
zd. Pinterest
zdj. Pinterest
Miejsce pracy powinno być przemyślane tak abyśmy mogli pracować w spokoju, abyśmy mogli się skoncentrować i wykorzystać nasz kreatywny potencjał.
zdj. Pinterest
Mam nadzieję że przygotowane inspiracje Wam się spodobały i kreatywnie podejdziecie do Waszego miejsca pracy 🙂 Miłej pracy 🙂
#homeoffice #biuro #biurowdomu #domowebiuro #przytulnydom #zostajewdomu #przytulniewdomu #mojdom #mojaoaza
SPODOBAŁ CI SIĘ NASZ ARTYKUŁ?
Udostępnij go znajomym 🙂
Podobne artykuły:

10 kroków- jak wybrać oświetlenie do sypialni

Jak oszczędzać z architektem wnętrz

Jak dobrze zaplanować kuchnię?